Wysuwane platformy kolejowe

O NAS:

Firma Prokostal Sp.z o.o., sp.k. powstała w 2000 roku i od samego początku zajmuje się między innymi dostarczaniem konstrukcji/urządzeń do branży kolejowej
Dzięki współpracy z czołowymi francuskimi i belgijskimi dostawcami wyposażenia zakładów naprawczych wypracowaliśmy wysoką jakość i zdobyliśmy know-how. Firma Prokostal jest certyfikowana i wpisana na listę poddostawców francuskiego i belgijskiego przewoźnika kolejowego SNCF i SNCB.

KOMPETENCJE:

Od 2008 r. procesy realizujemy zgodnie z systemem jakości PN-EN ISO 9001-2008 nadanym przez firmę DEKRA. W zakresie spawalnictwa posiadamy certyfikaty DIN EN ISO 3834-2, DIN EN ISO 1090 nadane przez Instytut spawalnictwa w Halle, które potwierdzają najwyższą jakość naszych wyrobów. Posiadamy również certyfikat DIN EN 15085-2 o najwyższym poziomie certyfikacji CL1, pozwalający wykonywać kluczowe elementy do pojazdów szynowych.

W platformach zastosowano dźwigniki śrubowe typu „Screw Jacks” – to innowacyjne rozwiązanie w tego typu instalacjach.

Platformy posiadają zabezpieczenia typu interlocking: wejście na podest wymaga tzw. klucza master, każdy pracownik posiada zaś indywidualną kłódkę – po wpięciu jej w zamek następuje blokada pociągu – skład nie ruszy, dopóki pracownik znajduje się na podeście. Takie samo rozwiązanie zastosowano na tablicy z włącznikiem zasilania sieci.

Oferujemy kompleksową usługę: od zaprojektowania urządzenia, wykonawstwo, po montaż i serwisowanie.

Nasza firma wykonuje stałe i wysuwne platformy robocze, które są wykorzystywane w zakładach naprawczych taboru kolejowego.

PLATFORMY STACJONARNE

Wykonywane przez nas platformy umożliwiają przeprowadzanie prac naprawczych i konserwatorskich na wszelkich składach kolejowych niezależnie od ich szerokości.
Platforma robocza składa się z sześciometrowych modułów. Każdy z nich wysuwa się niezależnie i na odpowiednią głębokość.

ZALETY:

  • zabezpieczenie przed upadkiem serwisanta/narzędzi na osoby znajdujące się poniżej platformy,
  • gwarantowane bezpieczeństwo pracy na dachu taboru kolejowego zabezpieczenie przed wejściem niepowołanych osób (zespół barier ochronnych z elektrozamkami),
  • łatwy dostęp do odbieraków prądu, pantografów, układów klimatyzacji płynny,
  • w pełni kontrolowanych ruch platform, eliminujący możliwość uszkodzenia powierzchni lakierniczej taboru kolejowego.

PLATFORMY MOBILNE

Koncepcja modułu, która powstała w naszym dziale B+R, nie była dotychczas spotykana na rynku polskim i zagranicznym. Moduł jest innowacyjną alternatywą dla tradycyjnych stacjonarnych stacji obsługowych.

ZALETY:

  • Cena – wielokrotnie niższa od ceny kilkudziesięciu/kilkuset metrów bieżących stacjonarnych pomostów,
  • Funkcjonalność i uniwersalność – regulowana, płynna wysokość modułu zwiększa ilość operacji możliwych do wykonania z poziomu mobilnej stacji obsługowej, dostęp zarówno do dachu jak i boku pociągu,
  • Bezpieczeństwo – interlocking –wejście na podest/włączenie zasilania z wykorzystaniem tzw. klucza master i klucza pracownika,
  • Mobilność – 3 rodzaje ruchów: do/od skrajni, w przód/tył, góra/dół

Do pobrania

Prokostal – Kolejnictwo – Prezentacja

Prokostal – platformy kolejowe

Comments are closed.

Call Now Button